000000194241 Numer księgi rejestru podmiotu leczniczego nadany przez Wojewodę

Leczenie Alkoholizmu

Alkoholizm to choroba, która może skutecznie zmienić dotychczasowe życie. Jednak przy odpowiednim leczeniu wyleczysz się z tej choroby i przestaniesz odczuwać silną potrzebę sięgnięcia po alkohol. Po prostu wybierz nasz ośrodek terapii w Krakowie i odzyskaj swoją wolność.

Jakie są objawy alkoholizmu?

Wewnętrzny przymus picia

Uzależnienie od alkoholu sprawia, że czujesz głód i przymus picia alkoholu. Nie masz kontroli nad tym pragnieniem, a przy tym boisz się, iż nie poradzisz sobie bez napojów procentowych.

Brak kontroli nad piciem

Przestajesz zwracać uwagę na ilość wypitego alkoholu. Gdy już zaczynasz pić, to nie jesteś w stanie przestać.

Luki w pamięci

Spożywanie alkoholu może powodować problemy z pamięcią. W stanie upojenia zapominasz o wielu zdarzeniach, a niektóre sytuacje dzieją się poza Twoją świadomością.

Koncentracja całego życia wokół alkoholu

Okazuje się, że w Twoim życiu jest jeden punkt centralny – alkohol. Myśli krążą tylko wokół tego, jak zdobędziesz pieniądze na napoje wyskokowe, a także z kim i co wypijesz.

Większa tolerancja na alkohol

Z czasem Twój organizm przyzwyczaja się do spożywanych dawek alkoholu. W konsekwencji trudniej jest Ci osiągnąć stan upojenia. Dlatego zaczynać pić jeszcze większe ilości napojów procentowych.

Objawy Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego

Chwilowe odstawienie alkoholu sprawia, że zaczynasz odczuwać różne symptomy zdrowotne np. drżenie mięśni, niepokój, drażliwość, nudności, a nawet zaburzenia świadomości. Wtedy sięgasz po alkohol, by poradzić sobie z tymi objawami.

Objawy psychiczne

Często uzależnienie od alkoholu jest związane ze złym stanem psychicznym. Dlatego w trakcie choroby zauważysz występowanie stanów lękowych, wybuchowość, drażliwość, zaburzenia koncentracji i pamięci, a także obojętność uczuciową.

Sposoby leczenia alkoholizmu

Choroba, wymagająca skutecznego działania

Choroba wymagająca skutecznego działania

Uzależnienie od alkoholu to poważna choroba, która ma olbrzymi wpływ na Twoje życie. Właśnie z tego powodu wymaga skutecznego działania, a najlepszym z nich jest odwyk w naszym ośrodku terapii w Krakowie. Wtedy zyskasz szansę, aby zacząć uczyć się żyć bez alkoholu, ale też odnajdziesz przyczyny tej choroby. Dzięki temu leczenie alkoholizmu stanie się skutecznym sposobem na poradzenie sobie z wieloma problemami. W tym celu wykorzystujemy psychoterapię, która pozwala na osiągnięcia najlepszych efektów.

Choroba, która dotyka całą rodzinę

Choroba, która dotyka całą rodzinę

W trakcie leczenia alkoholizmu ważne jest też wsparcie rodziny, przyjaciół i znajomych. Dzięki temu dużo szybciej możesz poradzić sobie z problemami, ale przy okazji mogą skorzystać na tym Twoi bliscy. Alkoholizm to choroba, która dotyka całą rodzinę, nawet wtedy, gdy tylko jedna osoba jest uzależniona od napojów procentowych. Właśnie z tego powodu leczenie alkoholizmu wymaga wsparcia krewnych, by wszyscy mogli zrozumieć przyczyny choroby, ale też wiedzieli, jak wesprzeć Cię podczas tej trudnej drogi, jaką jest odwyk.

Jakie są przyczyny alkoholizmu?

Nasi specjaliści doskonale wiedzą, że uzależnienie od alkoholu dotyka osoby w każdym wieku, nie ma tu też znaczenia płeć lub status materialny. Ta choroba zakrada się niepostrzeżenie i atakuje, po drodze rozbija rodziny oraz prowadzi do problemów finansowych. Alkoholizm wyrządza tak wiele krzywd z różnych powodów.

Czasem chodzi o poprawę samopoczucia, większa otwarta na świat musi pokonać nieśmiałości. Innym razem jest dysfunkcyjna rodzina, w którym dzieci sięgają po alkohol, wzorują się na swoich rodzicach i krewnych. Ogromny wpływ na rozwój uzależnienia od alkoholu. Powodów może być wiele, ale bez ograniczenia na po prostu udaj się do ośrodka terapii w Krakowie, gdzie pomożemy Ci pokonać tę chorobę.

Wystarczy, że wykonasz jeden, ten najtrudniejszy krok i rozpoczniesz leczenie alkoholizmu, a dzięki temu zaczniesz podążać drogą ku zerwaniu z nałogiem.