000000194241 Numer księgi rejestru podmiotu leczniczego nadany przez Wojewodę

Leczenie Hazardu

Dziś gry hazardowe są na wyciągnięcie ręki — w Internecie, w kasynie, w lokalach prowadzonych przez zakłady bukmacherskie, a nawet w telefonach. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób wpada w sidła uzależnienia od hazardu. Chorzy zmieniają swój system wartości i chcą czuć jak największą adrenalinę związaną z grą, a przede wszystkim z wygrywaniem. Wtedy jedyną skuteczną drogą do wyleczenia jest udanie się do naszego ośrodka terapii w Krakowie. Dzięki nam poznasz objawy, z jakimi spotyka się osoba uzależniona od hazardu, niezawodne sposoby leczenia i co najważniejsze — odzyskasz kontrolę nad własnym życiem.

Objawy uzależnienia od hazardu, których nie możesz zignorować

Przez to, że masz tak łatwy dostęp do gier hazardowych, to możesz nawet nie dostrzec, że grasz w nie zbyt często. W końcu większość z nich otacza Cię od najmłodszych lat i przez to stają się integralną częścią Twojej codzienności. Kluczowe jest jednak to, aby nie przekroczyć granicy pomiędzy graniem dla zabawy a uzależnieniem. Tym bardziej że rozpoznanie tej zmiany wcale nie jest takie łatwe. Tak naprawdę w tym celu najlepiej skontaktować się z osobami, które mają niezbędne doświadczenie, aby ocenić, czy to już choroba, czy też jesteś w gronie zagrożonych.

Kiedy zechcesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów, to zwrócimy uwagę na następujące objawy:

Granie wywołuje u Ciebie intensywne emocje

W trakcie gry czujesz się pobudzony

Nie dostrzegasz znaczenia strat finansowych

Ignorujesz zagrożenia związane z hazardem

Ogarnia Cię euforia podczas wygranej

Masz problemy z koncentracją i zmęczeniem, kiedy nie grasz

Jesteś agresywny i zdenerwowany, gdy nie możesz grać

Ciągle myślisz o grach hazardowych oraz często rozmawiasz o nich

Początek terapii - droga do wolności

Indywidualny program terapii

Indywidualny program terapii

Nasz ośrodek terapii w Krakowie zajmuje się m.in. pomocą osobom uzależnionym od hazardu. Już podczas pierwszej wizyty w naszej placówce Twój problem zostanie zdiagnozowany. Od tego momentu zostanie dobrany do Ciebie indywidualny program terapii. W końcu gry hazardowe oraz ich nadużywanie może być bardzo niebezpieczne. Dlaczego? Emocje, jakie towarzyszą wygranej oraz adrenalina związana z wygraną są często porównywane z byciem na haju.

Uniknięcie zagrożeń

Uniknięcie zagrożeń

Chory później szuka w swoim życiu podobnych odczuć, a gdy nie jest w stanie ich otrzymać, to zatraca się jeszcze bardziej w hazardzie. To też już we wstępnej fazie uświadamiamy uzależnionego, jakie są objawy i zagrożenia związane z hazardem i co dokładnie nim jest. Często chorzy nie zdają sobie sprawy z tego, z jak niebezpiecznym zaburzeniem mają do czynienia. Zatem im szybciej rozpoczniesz leczenie uzależnienia od hazardu w Krakowie, a najlepiej w naszym ośrodku, to unikniesz wielu zagrożeń, np. zadłużenia, rozpadu więzi rodzinnych bądź nawet problemów karnych.

Jak wyjść z uzależnienia od hazardu?

Nasi specjaliści już to wiedzą!

W kolejnym etapie leczenia dzielimy naszych pacjentów na dwie grupy:

Hazardzisty Akcji

Pragnące w trakcie gry doznawać jak najsilniejszych emocji i często ryzykujących wysokie kwoty, co sprawia, że czują się wtedy, jak w trakcie brania kokainy.

Hazardzisty Ucieczki

Ich celem jest oddalenie od siebie problemów, stresów i niepowodzeń, jakie towarzyszą im w codziennym życiu, a w trakcie gry czują się, jakby zażywali morfinę.

Każda z tych grup oczekuje odrobinę innej terapii. Sprawdzamy też, jak duże jest nasilenie uzależnienia, aby wiedzieć, jak może kształtować się droga, którą musisz przebyć, aby odzyskać pełną wolność.

Leczenie uzależnienia od hazardu w Krakowie to coś więcej niż tylko nauka odmawianie gry za pieniądze. Zawsze dużą uwagę zwracamy na to, że podłożem tej choroby są zaburzenia psychiczne. Zatem pomagamy w radzeniu sobie ze stresem, odzyskaniu wiary we własne możliwości, pogodzeniu z wcześniejszymi niepowodzeniami, naprawieniu relacji z rodziną i w poprawianiu sytuacji finansowej. Pozwól nam sobie pomóc i wybierz nasz ośrodek terapii Kraków.