000000194241 Numer księgi rejestru podmiotu leczniczego nadany przez Wojewodę

Leczenie Narkomanii

Uzależnienie od narkotyków często zaczyna się od chęci spróbowania czegoś nowego i ekscytującego. Jednak z czasem prowadzi to do poważnej choroby, której leczenie jest trudne. W takiej sytuacji tylko ośrodek terapii w Krakowie może pomóc Ci w powrocie do dawnego życia.

Jakie są objawy narkomanii?

Pogorszenie stanu zdrowia

Narkotyki wpływają nie tylko na pogorszenie wyglądu, ale również powodują zaburzenia snu, bóle głowy i w klatce piersiowej, napady drgawek, częste przeziębienia oraz nagłą utratę wagi. Na ubraniach oraz w wydychanym powietrzu wyczuwalny jest też charakterystyczny słodkawy smak narkotyków.

Zaburzenia czynności ruchowych

Na skutek przyjmowania narkotyków zaczynają pojawiać się u Ciebie także problemy z utrzymaniem równowagi, pobudzenie ruchowe oraz powolny ruch. Ponadto częstym objawem wskazującym na konieczność leczenia uzależnienia od narkotyków jest zastyganie w niecodziennych pozycjach.

Zmiany w wyglądzie oczu

Zazwyczaj pierwsze objawy uzależnienia od narkotyków dotyczą rozszerzonych źrenic, które wolno reagują na światło. Poza tym często występuje przekrwienie spojówek, utrata kontroli nad ruchami gałek ocznych oraz problemy z widzeniem.

Ślady na skórze

Przyjmowanie narkotyków zazwyczaj pozostawia rany na skórze. Dlatego zauważysz ślady po igle, a także drobne siniaki w tych okolicach. Najbardziej widoczne jest to na udach, przedramionach oraz na nadgarstkach.

Pogorszenie stanu psychicznego

Zażywanie narkotyków ma ogromny wpływ na psychikę. Często prowadzi do napadów lękowych, urojeń prześladowczych, drażliwości, a nawet agresji.

Zahamowanie rozwoju fizycznego

Wśród ważnych objawów uzależnienia od narkotyków są problemy fizyczne, które dotyczą zahamowania wzrostu, zaburzeń w odżywianiu się oraz wyraźnego spadku energii.

Sposoby leczenia narkomanii

Potrzebna jest natychmiastowa reakcja

Potrzebna jest natychmiastowa reakcja

Choroba, jaką jest uzależnienie od narkotyków, wymaga natychmiastowej reakcji. Dlatego podejmij decyzję o leczeniu narkomanii, bo tylko pomoc specjalisty sprawi, że powrócisz do zdrowia i znów staniesz się wolnym człowiekiem, który nie jest zależny od żadnych używek. Jednak zanim osiągniesz ten stan, musisz znaleźć w sobie siłę i energię, by udać się do ośrodka terapii w Krakowie. Zazwyczaj jednym z najważniejszych kroków, jakie podejmujemy, jest odtruwanie polegające na pozbyciu się narkotyków z organizmu chorego.

Nie bój się reagować

Nie bój się reagować

Wtedy możesz przystąpić do właściwego leczenia i odwyku. Nasi specjaliści mogą Ci także zrozumieć, że przyjmowanie tych substancji wpływa negatywnie na całe Twoje życie – dotyczy to pogorszenia się relacji z bliskimi, problemów zawodowych, a także bardzo złej sytuacji finansowej. Dlatego nie bój się reagować, tylko zacznij leczenie narkomanii w ośrodku terapii w Krakowie oraz zawalcz o swoje szczęście.

Przyczyny uzależnienia od narkotyków

Istnieje wiele powodów, dla których sięgasz po substancje psychoaktywne, ale wśród najczęściej wymienianych są czynniki społeczne. Dzieje się tak dlatego, że często uzależnienie od narkotyków wiąże się z próbą zaimponowania znajomym bądź chęcią naśladowania rówieśników.

Szczególnie wśród dzieci i młodzieży takie zachowania mogą prowadzić do powstania i pogłębienia choroby. Nasi pacjenci przyznają, że wcześniej narkotyki były dla nich ucieczką od nudy, a przy tym dostarczały im wiele ekscytujących emocji. Jednak dopiero dzięki naszym terapią zaczęli do dostrzegać.

Zdarza się tak, że narkotyki stanowią ucieczką od kłopotów, a przy tym są sposobem na poradzenie sobie z niską samooceną, własnymi lękami, problemami psychicznymi i nagromadzonymi emocjonalnymi. Jednak tak naprawdę tylko pogłębiają te stany, przez co potrzebna jest Ci jeszcze większa i częstsza dawka środków psychoaktywnych.

Choroba narkotykowa może mieć różne dostępne – niektóre z nich są dość błahe, a inne mniej. Jednak bez wpływu na powód, aby przejść do poważnej choroby, leczenia jest bardzo trudne. Dlatego należy korzystać z terapii w Krakowie.