000000194241 Numer księgi rejestru podmiotu leczniczego nadany przez Wojewodę

Nie taka straszna jesień. 10 sposobów, by zaprzyjaźnić się z jesienią

Nie taka straszna jesień. 10 sposobów, by zaprzyjaźnić się z jesienią

admin

Deszcz, pochmurne niebo, a w dodatku przygnębienie, jakie powoduje nagłe zakończenie lata. Pewnie właśnie w ten sposób postrzegasz jesień? Jednak spróbuj dać szansę tej porze roku. W końcu bardzo łatwo znajdziesz też mnóstwo pozytywów jesieni, a wtedy dostrzeżesz jej prawdziwe piękno.

10 najskuteczniejszych sposobów na zaprzyjaźnienie się z jesienią

Postaw na jesienną kuchnię

Dynia, papryka, imbir, buraki, a do tego jeszcze kiszonki — to prawdziwa esencja jesiennej kuchni. Czy wiesz, jak pyszne potrawy możesz z nich stworzyć? Dlatego przyjaźń z jesienią zacznij od kuchni — z pełnym żołądkiem dużo łatwiej Ci będzie zaakceptować zmianę pogody. W końcu kto by się oparł pysznej lasagne z dyni bądź rozgrzewającej zupie z dynią, papryczką chili i imbirem.

Zmień nastawienie

Wiesz, dlaczego jesień budzi negatywne emocje? Nie tylko ze względu na aurę, ale również fakt, iż następuje po lecie, do którego z pewnością podchodzisz bardziej przyjaźnie. Jednak nie warto zastanawiać się nad tym, co utraciłeś, tylko nad tym, co jest przed Tobą. Już wkrótce nastanie zima, nie musisz już przejmować się gorącymi dniami i ciepłymi nocami — pamiętasz, jakie problemy ze snem miałeś latem? Koniec z tym. Teraz nareszcie wypoczniesz i zdobędziesz jeszcze więcej energii do pracy czy ulubionych zajęć.

Zaprzyjaźnij się z ciepłym kocem

Nie lubisz chłodu, który zaczyna panować na zewnątrz? W takim razie od razu zaczniesz cieplej myśleć o jesieni, gdy usiądziesz na kanapie i przykryjesz się ulubionym kocem. Latem czy wiosną nie miałeś czasu na takie drobne przyjemności, ale jesień to doskonały moment na kilka chwil relaksu.

Herbata, kawa, a może kakao?

Wiesz, co jest tak naprawdę pięknego w jesieni? Nareszcie poczujesz prawdziwą przyjemność z picia gorących napojów. W końcu dzięki nim nie tylko dobrze się rozgrzejesz, ale też na pewno szybko podskoczy Ci poziom endorfin. Szczególnie wtedy, gdy sięgniesz po ulubioną herbatę — może dodaj do niej odrobinę pomarańczy, miodu, goździków i anyżu? Doskonale sprawdzi się także energetyczna kawa, jej rozbudzające właściwości zachęcą Cię do pracy oraz do dalszej aktywności. Gdy masz naprawdę trudny dzień, to postaw na prawdziwe szaleństwo, czyli gorącą czekoladę lub kakao z piankami marshmallow. Czy zaczynasz już czuć lekką przyjemność na myśl o jesieni?

Już niedługo zima!

Śnieg, lampki świąteczne, spotkania rodzinne i przyjemny czas oczekiwania — już niedługo właśnie to poczujesz. Jeżeli naprawdę nie potrafisz darzyć przyjaźnią jesieni, to po prostu pomyśl o tym, co nastąpi po niej, czyli zima! To wyjątkowy moment w roku, dlatego potraktuj go jako motywację. W końcu bez względu na to, czy lubisz okres świąteczny, to i tak ten czas wiąże się z krótkim urlopem, który pozwoli Ci wypocząć i nabrać jeszcze więcej energii w tych kolejnych miesiącach.

Pogoda, która sprzyja planecie

Masz za chwilę wyjść do pracy, szkoły, na spacer z psem czy po prostu na zakupy, a deszcz skutecznie odbiera Ci ochotę do tego? Zatem pomyśl o tym, że każda kropla tego deszczu to po prostu ratunek dla planety. Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ogromna susza panuje w Polsce. Dlatego, choć dla Ciebie oznacza to, co najmniej zmoknięcie, to pomyśl, ile ta spadająca woda znaczy dla Ziemi — zwierząt, roślin i dla Ciebie. Czujesz wtedy mniejszą niechęć do deszczu?

Postaw na siebie

Jesień to dobry moment na to, żeby odrobinę zwolnić i zająć się sobą. Nie odmawiaj sobie chwili z ulubioną książką czy seansem filmowym. Po prostu brak chęci wychodzenia z domu wykorzystaj na znalezienie nowego hobby bądź wrócenie do dawnych zainteresowań. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń, więc możesz założyć swój ogród w słoiku, zacząć szydełkować, układać puzzle, szyć, majsterkować lub zająć się odnawianiem mebli. Od razu zaprzyjaźnisz się z jesienią, gdy znajdziesz sobie zajęcie, sprawiające Ci przyjemność.

Naucz się cieszyć z małych rzeczy

Latem czy wiosną łatwo jest znaleźć kolejne powody do radości. W końcu cała przyroda rozkwita i zachęca swoim wyglądem. Jesień też potrafi pokazać swoje piękno. Znajdziesz je w bukiecie złocisto-brązowych liści, spadających kasztanów, a nawet w każdej chwili słonecznej pogody. Wtedy tak naprawdę dostrzeżesz wszystkie te urokliwe momenty, które do tej pory ignorowałeś.

Spędź więcej czasu w domu

Jesień to doskonały moment na spędzenie czasu w domu. Jednak nie oznacza to nudy bądź rezygnacji z życia towarzyskiego. Po prostu zaproś gości do siebie — zorganizuj zabawę halloweenową lub andrzejkową. Wtedy od razu poczujesz się lepiej. Możesz też spędzić czas tylko ze sobą — włącz ulubioną muzykę, tańcz, jeżeli masz na to ochotę, a nawet przygotuj sobie relaksującą kąpiel.

Zacznij uprawiać sport

Jesień to najlepszy moment na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Endorfiny, powstające w trakcie ruchu, skutecznie zmotywują Cię do działania. Zatem nie czekaj do wiosny, tylko już teraz zacznij uprawiać sport. Postaw na jogę, stretching, bieganie bądź nordic walking — tak naprawdę nie ma znaczenia, co wybierzesz, bo liczą się tylko te pozytywne emocje, jakie wtedy poczujesz.