000000194241 Numer księgi rejestru podmiotu leczniczego nadany przez Wojewodę

Sytuacja epidemiologiczna nie przeszkadza w prowadzeniu terapii – Ośrodek Terapii Wiosenna         

Sytuacja epidemiologiczna nie przeszkadza w prowadzeniu terapii – Ośrodek Terapii Wiosenna

admin

W ostatnich dnia zostały odwołane wszystkie wydarzenia masowe, zamknięto m.in. szkoły, uczelnie, kina i muzea. Wiele pracowników zostaje w domach i wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Wydarzeniom tym towarzyszy panika i lęk. Wszystko z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce wywołanej koronawirusem, czyli SARS-CoV-2. Czy ośrodki terapii w obecnych okolicznościach są bezpieczne? Czy warto zdecydować się na leczenie uzależnień w aktualnej sytuacji epidemiologicznej? Poniżej rozwiejemy wątpliwości dotyczące podejmowania terapii w zamkniętych ośrodkach.

Środki bezpieczeństwa to podstawa

W ośrodku terapii Wiosenna przestrzegamy wszystkich środków bezpieczeństwa, które zaleca polski rząd oraz Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Czynności tych podejmujemy się z myślą o Państwa bezpieczeństwie, które niezależnie od sytuacji, jest dla nas najważniejsze. Zajęcia grupowe odbywają się w kilku osobowych grupach, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia. Posiadamy płyny do dezynfekcji sprzętu sportowego. Kilka razy dziennie nasz personel czyści klamki oraz inne często dotykane powierzchnie. Ponadto codziennie mierzymy temperaturę naszym pacjentom oraz każdemu z pracowników. Zachowujemy i przypominamy o higienie, która teraz jest niezwykle ważna. Wszystkie te działania podejmujemy, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo i komfort w czasie terapii. Możemy Państwu zagwarantować, że w naszym ośrodku spokój i bezpieczeństwo to najważniejsze wartości, o których pamiętamy nie tylko w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.

Terapia ucieczką od paniki

  Czas, w którym media sieją panikę, ludzie robią zapasy na kilka miesięcy, a mydło staje się towarem deficytowym, odizolowanie się od ogromnego poruszenia jest świetną decyzją. Ośrodek Wiosenna znajduje się z dala od miejskiego zgiełku i wszechobecnej paniki. Czas między zajęciami możecie Państwo spędzać na łonie natury, delektując się ciszą i spokojem. Posiadamy piękny ogród, w którym można wypocząć i pooddychać świeżym powietrzem. Nasz ośrodek położony jest w urokliwej okolicy, która zachęca do długich spacerów. Jeziora, lasy i piękny krajobraz skłaniają do kontemplacji przyrody, snucia refleksji i długich przemyśleń. Cisza i piękno natury pozwalają zachować spokój i harmonie w czasie terapii oraz nadmiernej paniki.

Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność

Jeśli aktualna sytuacja epidemiologiczna niepokoi Państwa, obawiacie się zarażenia, a mimo wszystko chcecie rozpocząć terapię, to jest to bardzo dobra decyzja. Możemy zapewnić Państwa o tym, że nasz ośrodek jest świetnie przygotowany na wszystkie ewentualności. Posiadamy zapasy żywienia oraz środków higienicznych. Ponadto dużym atutem jest to, że decydując się na terapie, nie musicie państwo pojawiać się w dużych skupiskach ludzi, które są teraz największym zagrożeniem. Unikniecie codziennych zakupów czy jazdy komunikacją miejską. Dlatego w ośrodku Wiosenna możecie czuć się bezpiecznie i skupić się tylko na terapii.

Koronawirus nie jest dobrą wymówką

  W walce z uzależnieniem najważniejszym i najbardziej przełomowym momentem jest zrozumienie, że ma się problem. Drugim niezwykle istotnym krokiem jest decyzja o leczeniu. Im szybciej, tym lepiej. Szukanie wymówek i przekładanie terapii na później nic nie da. Jeśli ktoś z Państwa rodziny podjął tę ważną decyzję i chce rozpocząć terapię, należy to zrobić jak najszybciej. Nasz ośrodek zachowuje wszystkie środki bezpieczeństwa, dlatego koronawirus nie jest dobrą wymówką od rozpoczęcia terapii. Zwlekanie z rozpoczęciem leczenia może pogorszyć Państwa stan lub bliskiej osoby. Dlatego zachęcamy do nieodwoływania zaplanowanej terapii i nie odkładania decyzji o początku leczenia na później. Gwarantujemy, że nasze terapie odbywają się z poszanowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa, dlatego możecie być Państwo oraz Państwa bliscy spokojni. Po spokój, bezpieczeństwo i skuteczną terapię zapraszamy do naszego ośrodka.