000000194241 Numer księgi rejestru podmiotu leczniczego nadany przez Wojewodę

Zdrada- niejedno ma imię.

Zdrada- niejedno ma imię.

admin

 

W dzisiejszych czasach budujemy związki często nieodpowiedzialnie, nieprzemyślanie, wchodzimy w relacje z drugim człowiekiem z brak innego rozwiązania. No właśnie. Zapominamy, że to związek z drugą osobą. Należy pamiętać, iż decydując się na budowanie relacji, bierzemy także odpowiedzialność za tą osobę, za jej uczucia, to jak się przy nas czuje i realizuje. Mówi się, że zdrady stają się coraz bardziej powszechne i są jedną z głównych przyczyn rozpadu związków partnerskich, a nawet małżeństw. Czy zdrada zdradzie równa?

Czy istnieją rodzaje zdrad?

Wydawać by się mogło, że nie można dzielić zdrad na gorsze lub lepsze, ani na mniejsze lub większe. Zdrada to zdrada. Jasne! Jednak czy każdego boli tak samo? A może inaczej odczuwają ją kobiety, a inaczej mężczyźni? Według specjalistów dla kobiet najistotniejsza jest więź emocjonalna i to właśnie taka forma zdrady najczęściej jest popełniana przez panie. Jest ona także najbardziej bolesna i najtrudniejsza do zaakceptowania. Mowa tutaj o relacji, gdzie kochankowie angażują się w budowanie więzi za pomocą długich rozmów, czułych gestów, upominków. Z pomocą przychodzi tutaj rozwój technologiczny, czyli wymienianie ze sobą wiadomości mailowych, esemesowych lub korzystanie z innych komunikatorów. Dlaczego z pozoru zwykłe rozmawianie z drugim człowiekiem możemy nazwać zdradą? A może to tylko niezobowiązujący flirt? Odpowiedź jest prosta. Zaangażowanie. Osoba, z którą na początku tylko piszemy, z czasem kradnie także nasze myśli. Już nie zastanawiamy się, co nasz ukochany chciałby zjeść na kolacje, tylko myślimy, gdzie i co robi nasz kochanek. Nie przytulamy, nie całujemy, nie sypiamy z naszą „drugą połówką”, ponieważ całą uwagę skupiamy na tej „zakazanej osobie”. Apetyt na miłość spada, chęć na wymienianie czułości maleje, a wszystko, co związane z naszym partnerem zaczyna nas denerwować. Zaczynamy gloryfikować nasz nowy obiekt pożądania, aż do momentu, kiedy nie odejdziemy z naszego stałego związku. Takie relacje czasami ciągną się miesiącami, czasami latami. Wszystko zależy od przywiązania materialnego, formalności związku oraz, bardzo często, od odwagi.

Zdrada fizyczna.

Czy robią to częściej? Zdecydowanie dla panów bardziej bolesna i upokarzająca jest inna forma zdrady niż emocjonalna. Mówimy tutaj o zdradzie żywności. O ile dla kobiet są większe ciosy w policzku jest to, że ich mężczyźni myśli i fantazje o innej kobiecie przez dłuższy okres, tak dla mężczyzn, którzy nie przyjmują tego faktu, Są gotowi wybrać zdradę emocjonalną, jednak nie uporają się tak łatwo ze zdradą fizyczną. Z ewolucyjnego punktu widzenia, chcą oni być jedynymi zdobywcami.

Dlaczego zdradzamy?

Nie ma jednoznacznych powodów, co nas pcha w ręce innego partnera, partnerki. Wszystko to zależy od nas samych i indywidualnych odczuć. Najczęściej sugerowane są jednakowo, że to samotność i gasnące uczucie jest ważne, dla tych, którzy chcą się zdradzić. Ale śmiało się może być, że powód jest większy, od braku akceptacji, zrozumienia, rozmowy, po zwykłej ciekawości, chęci poczucia adrenaliny i myśli, że robi się coś zakazanego i moralnie niepoprawnego. Należy pamiętać, że im dojdzie do jakiejkolwiek zdrady, najpierw należy się w głowie. Tam kiełkuje, rozprzestrzenia się, aż do końca przy nadarzającej się okazji pojawi się i zaczniesz żyć z przyjaciółmi pragnieniami i oczekiwanymi.

Recepta na idealny związek?

Czy możemy skorzystać z zdradzie? Jak się uchronić przed zdradzaniem i byciem zdradzonym? Dbajmy o siebie nawzajem. Przede wszystkim rozmawiajmy o swoich potrzebach i oczekiwaniach, nie pozwólmy przyjrzeć się nudzie do naszego związku, zaskakujmy. Definicja miłości zmienia SIĘ wraz z wiekiem i stażem związku, wlasnie dlatego powinniśmy ciagle starać SIĘ, by podtrzymywać Płomień, Który z Czasem moze sie osłabiać.