000000194241 Numer księgi rejestru podmiotu leczniczego nadany przez Wojewodę

Życie w związku na odległość.

Życie w związku na odległość.

admin

Każdy z nas gdy słyszy o związku na odległość ma mieszane uczucia. Ludzie, którzy nigdy nie mieli styczności z taką relacją nie są nawet w stanie zrozumieć jak można tak żyć. Można powiedzieć, że jest to coś dla ludzi wytrwałych i odważnych, którzy nie czują się samotni, a brak partnera w pobliżu nie sprawia, że ich życie jest bezbarwne.

 

Czy są jakieś plusy?

Jak wszystko, związek na odległość ma swoje zalety. Możesz być zdziwiony, w końcu co jest fajnego w ciągłej rozłące i tęsknocie. Uwaga.. właśnie ta tęsknota i rozpacz jest wielką dodatnią, ponieważ wpływa na wzmocnienie naszego uczucia do partnera. Nie widząc go na co dzień idealizujemy np. jego charakter lub wygląd. To sprawia, że nasza miłość staje się silniejsza. Poza tym nieustanne wyczekiwanie momentu w którym wreszcie można się zobaczyć, sprawia, że mamy cel. Dążymy do niego przez określony czas i gdy wreszcie widzimy się z partnerem czujemy satysfakcję i spełnienie. Kolejną sprawą jest to, że gdy się widzicie nie nudzicie się. Macie dużo do nadrobienia, wychodzicie z domu, sporo rozmawiacie, cieszycie się swoją obecnością, jesteście przy sobie najszczęśliwsi.

Życie w związku na odległość.

 

A wady?

Też są! Ciągły brak partnera jest tą największą. Nie ma go w codziennym życiu, nie robi z nami zakupów, nie wychodzi z psem, nie przykrywa kocem gdy zaśniemy zapracowani na kanapie. Jest nieobecny przy niektórych ważnych wydarzeniach. Czasami też przy tych mniej ważnych, ale przecież o to chodzi, aby wspierać się w każdych chwilach, tych mniej istotnych również. Kolejną wadą są koszty, które ponosimy. Nie dość, że żyjemy w dwóch innych domach, jemy wszystkie posiłki osobno i używamy zupełnie innych produktów, to dochodzi do tego kwota za paliwo, a w niektórych przypadkach bilety na autokar, pociąg, prom czy samolot. Wiemy jednak, że dla miłości warto zapłacić każdą cenę. Kolejnym minusem jest bardzo małe budowanie relacji z naszą rodziną. Oczywiście, w związku na odległość utrzymuje się stały kontakt. Piszemy smsy, dzwonimy do siebie, widzimy się przez kamerkę lub na wideo i zdjęciach. Nie zawsze jednak osoby z naszego otoczenia mają stały kontakt z naszym partnerem. Znacznie trudniej budują się relacje pomiędzy nimi.

 

Gdzie w tym wszystkim uzależnienie?

W takim trybie życia, bardzo łatwo jest nam przyzwyczaić się do związku, polegającym na ciągłych dojazdach do ukochanej osoby, tęsknocie i ogromnej radości ze swojej obecności. Często bywa tak, że ludziom nie wychodzi i zrywają relacje. Po takiej sytuacji, wchodząc w nowy związek nie zawsze potrafimy w nim dobrze funkcjonować. Potrzebujemy przestrzeni i czasu dla siebie, a mieszkając w tym samym mieście, a czasami na tej samej ulicy, oczywistym jest, że bardzo dużą część naszego czasu zajmie budowanie więzi. Jesteśmy uzależnieni od bycia w związku na odległość i nie radzimy sobie bez niej.

 

Jeszcze inne uzależnienie.

Jeszcze inną sytuacją może być zdecydowanie się na przeprowadzkę lub powrót i zamieszkanie z drugą stroną. Wtedy to bardzo często aluzja związana z tą osobą zostaje zdjęta. Nasze wyobrażenia nie zawsze są zgodne z rzeczywistością. Nasz związek, który miał być jak z bajki, w momencie gdy wszystko miało być łatwiejsze i zacząć się układać, zaczyna się burzyć. Jest to znak, że uzależniliśmy się od odległości i teraz trudno nam się przestawić w inny tryb. Może zdarzyć się, że nie przestawimy się nigdy i zmuszeni będziemy do ciągłego przebywania z dala od partnera. Przypuszczalne jednak jest to, że związek oparty na ciągłym pokonywaniu kilometrów nie będzie nigdy spełniony w stu procentach.

 

Co jeszcze?

Jest jeszcze jeden, inny aspekt, a mianowicie to, że nie tylko my ale też nasz związek jest bardzo uzależniony. Wszystko co się w nim dzieje i to czy możemy się zobaczyć wynika z tego ile mamy czasu, pieniędzy, energii i chęci. Bardzo duży wpływ na relację ma to w jaki sposób żyjemy, w jakim systemie pracujemy i jakie mamy hobby.

Życie w związku na odległość.

 

Związki bywają różne. Czasami wydaje nam się, że wszystko idzie po naszej myśli i jest w porządku. Możemy nie zdawać sobie wtedy sprawy, że gdzieś w naszym życiu zapętliło się małe uzależnienie. Nie obawiajmy się jednak i nie wycofujmy się z relacji na odległość. Nie każda jest skazana na niepowodzenie. Wszystko ma swoje dwie strony. Ludzie żyjący przy sobie bez przerwy, również narażają się na uzależnienie, lecz od drugiej osoby. Gdy zabraknie im ulubionej połowy nie są w stanie sobie poradzić i popadają w żal. Starajmy się więc znajdywać złoty środek. Budujmy relacje w których czujemy się nie tylko szczęśliwi ale też zdrowi psychicznie i emocjonalnie. Nie dopuszczajmy do tego aby to czy nasz związek jest na odległość miało wpływ na nasze przystosowanie w relacji.